CONFidence 2.0 zakończone…
Miesiące przygotowań, selekcji zgłoszeń w CfP i konferencja zakończona… Uczestnikom dziękujemy za przybycie, a sponsorom za wsparcie.
Wykłady rozpoczęliśmy od czwartku rano ale nie był to początek konferencji. Nieoficjalne rozpoczęcie miało miejsce już w środę wieczorem- w Warszawie można było dostrzec tu i ówdzie poruszające się grupki osób z charakterystycznymi T-shirtami;-)
Podczas rozpoczęcia konferencji chcieliśmy ogłosić wyniki konkursu na CSE (CONFidence Security Evangelist) ale z uwagi na przedłużającą się rejestrację zdecydowaliśmy się na zmianę w programie ceremonii otwarcia. Niniejszym ogłaszam, że zwycięzcami według głosujących w poszczególnych kategoriach są:
- Blog o bezpieczeństwie IT w języku polskim jest http://gynvael.coldwind.pl/
- Blog o bezpieczeństwie IT w języku angielskim jest http://www.gnucitizen.org/categories/blog/
- Serwis o bezpieczeństwie IT w języku polskim jest http://niebezpiecznik.pl
- Serwis o bezpieczeństwie IT w języku angielskim jest http://rootkit.com/
- Najbardziej zasłużony dla społeczności polski hacker jest Adam Gowdiak
Gratulujemy!
Podczas dwóch dni wykładów poruszaliśmy bardzo szeroką skalę zagadnień związanych z bezpieczeństwem – od programowania web, znajdowania błędów w kernelu, bezpieczeństwa sieci bezprzewodowych, elektrowni, transmisji satelitarnej po karty RFID (Pavol Luptak zbierał wszystkie używane karty RFID w Polsce i testował ich bezpieczeństwo – okazało się, że kopiowanie Warszawskiej i Krakowskiej Karty Miejskiej jest trywialnie proste, przynajmniej dla Pavol’a;-).
Pierwszy dzień zakończył bardzo udany Power Point Karoke prowadzony przez Elę Jasińską, po którym uczestnicy dość gładko przenieśli się w nieodległe miejsce imprezy. Zabawa i dyskusje trwały do rana! Wzorem poprzedniej edycji CONFidence przygotowaliśmy dla wytrwałych uczestników First Aid Kit składający się z Alka Seltzer i wody mineralnej:) Drugi dzień wykładów przebiegał w spokojnej, wręcz stoickiej atmosferze – mówienie podniesionym głosem zostało uznane za zakazane…
Niestety nie odbył się turniej CtF. Koledzy, którzy mieli go przygotować nie mogli przybyć. Na kolejną edycję przygotujemy dodatkowy backup. Podczas konferencji miały natomiast miejsce turnieje WII oraz NfS – rozrywka raczej fizyczna niż umysłowa ale zabawa przy tym przednia.
Po raz pierwszy podczas konferencji zorganizowaliśmy aukcje przedmiotów na Hackers for Charity- projekt Johny’ego Long. Co licytowaliśmy? Z racji, że akcja była w pełni spontaniczna to musieliśmy się posiłkować pomysłami ad-hoc jak koszulki, upominki od prelegentów (tutaj pragnę podziękować Frank’owi Breedijk za ofiarowanie szampana, Raoul’owi Chiesa za Grappe, Renderman’owi za płyty z tablicami tęczowymi) – dzięki Wam zebraliśmy 321,04 Euro!. Prowadzący Alessio Pennasilico i Raoul Chiesa prześcigali się w wymyślaniu innowacyjnych zastosowań dla szachów (oczywiście z podpisami prelegentów)- materiały niebawem będą dostępne na stronie. Dziękuje wszystkim uczestnikom aukcji!
Tym razem, wg. opinii uczestników wykłady były na jeszcze wyższym poziomie niż w Krakowie, a co równie ważne na wysokości zadania stanęli przedstawiciele sponsorów i ich wystąpienia zostały bardzo pozytywnie przyjęte przez publiczność. Zapraszamy za niecały rok do Krakowa!